Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

40. Łódzkie Spotkania Teatralne na deskach MCK

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na spektakle odbywające się w ramach 40. Łódzkich Spotkań Teatralnych. Goszczące w MCK grupy teatralne zaprezentują się w dniach 14 – 15.10.

Na półmetku XXIII Jesiennych Spotkań Teatralnych z BAT – em, MCK udostępni scenę przyjaciołom spoza Bełchatowa, którzy w ramach jubileuszowych Łódzkich Spotkań Teatralnych dadzą dwa spektakle.

14 października o godzinie 18:00, z premierową sztuką na scenę MCK wyjdą Ewelina Ciszewska oraz Michał Ratajski, którym towarzyszyć będą muzycy. Grupa zaprezentuje spektakl ze ścieżką dźwiękową graną na żywo! Przed premierą odbędzie się Forum "Teatr ponad podziałami", mające na celu przybliżyć ideę tegorocznych ŁST, a po spektaklu - otwarte spotkanie z Artystami.

15 października, w sali teatralno – widowiskowej MCK PGE Gigantów Mocy, będzie można obejrzeć z kolei spektakl "S.A.L.I.G.I.A.", w wykonaniu Teatru Trzcina - zdobywcy II miejsca na tegorocznym Łódzkim Przeglądzie Teatrów Amatorskich, który już po raz 30 wyłonił najciekawsze amatorskie grupy teatralne w kraju. Po spektaklu, nagrodzeni aktorzy spotkają się z Publicznością.
Wstęp na oba spektakle jest wolny.
Ilość miejsc ograniczona – publiczność zajmuje miejsca na scenie.

Wstęp na oba spektakle jest wolny.
Ilość miejsc ograniczona – publiczność zajmuje miejsca na scenie.

O 40. Łódzkich Spotkaniach Teatralnych:
W tym roku, Łódzkie Spotkania Teatralne obchodzą swój jubileusz – 40-lecie. Na przestrzeni tych lat zmieniła się ich formuła i miejsca. To co się nie zmieniło, to sprawy, o których mówią teatry na nie przyjeżdżające. Sprawy ważne, często niewygodne, przemilczane, przedstawione w formie i z odwagą, o którą teatr repertuarowy rzadko może się pokusić. Podczas Łódzkich Spotkań Teatralnych prezentowany są najciekawsze spektakle teatru alternatywnego i awangardowego, zarówno z Polski jak i zagranicy. W tym roku publiczność weźmie udział w dyskursie na temat współczesnej rzeczywistości, w dialogu, który może być antidotum na dzisiejsze poczucie zagrożenia. Ideą przewodnią jubileuszowej edycji jest zaproszenie widzów do teatru, który w poruszający sposób podejmuje próbę nakreślenia wzoru budowania porozumienia, a także głębokich relacji między ludźmi i otaczającym ich światem.

40. Łódzkie Spotkania Teatralne w MCK
14.10.2017 (sobota)
| "Teatr ponad podziałami"
Spotkanie z Artystami.
miejsce: sala teatralno – widowiskowa MCK PGE GM
godzina: 17:30
| 40. Łódzkie Spotkania Teatralne: spektakl premierowy
miejsce: sala teatralno – widowiskowa MCK PGE GM
godzina: 18:00
wstęp wolny

Produkcja: Łódzkie Spotkania teatralne
Występują: Ewelina Ciszewska (Teatr Sztuk/Oleśnica), Michał Ratajski (Grupa Kijo/Łódź)
Muzyka na żywo: Andrzej Hejne (Las Rzeczy/Kormorany/Wrocław), Marcin Garncarek (Łódź);
Bezpośrednio po spektaklu Dyskusja Artystów z Publicznością

15.10.2017 (niedziela)
| 40. Łódzkie Spotkania Teatralne: spektakl Teatru Trzcina - laureata 30. Łódzkiego Przeglądu Teatrów Amatorskich
miejsce: sala teatralno – widowiskowa MCK PGE GM
godzina: 18:00
wstęp wolny
Bezpośrednio po spektaklu Dyskusja Artystów z Publicznością

Plakat na 40. Łódzkie Spotkania Teatralne został zaprojektowany przez Leszka Mądzika – scenografa, reżysera, założyciela i dyrektora Sceny Plastycznej KUL.

Organizator

Miasto Bełchatów