Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

„Czas zapisany w skałach”- warsztaty szlifierskie oraz Geo-Giga Gra

Na zakończenie tegorocznych wakacji w dniu 21.08.2017r. zapraszamy na warsztaty szlifierskie, które przeprowadzą edukatorzy Geoparku Kielce – Centrum Geoedukacji Kielce w sali plastycznej MCK w godz.12.00-16.00.

Warsztaty to doskonała okazja do zdobycia niecodziennej umiejętności, jaką jest szlifowanie skał. Szlifowanie będzie się odbywało na szklanych płytkach, przy użyciu proszku szlifierskiego – węgliku krzemu oraz wody. Każdy uczestnik warsztatów będzie mógł wcielić się więc w rolę szlifierza, a gotowe okazy zabierze na pamiątkę.

Warsztatom towarzyszyć będzie Geo-Giga Gra wielkoformatowa gra planszowa o geologicznej przeszłości Ziemi, która zarówno uczy, jak i bawi. W GEO-GIGA-GRZE uczestniczą zespoły 3,6-osobowe, które w trakcie rozgrywki mają do wykonania zadania, ukryte na poszczególnych polach planszy. Drużyna, która dotrze najszybciej do samego środka planszy, czyli współczesności – wygrywa. 

Zapisy prowadzi sekretariat MCK Bełchatów (tel. 44/6350048, pl. Narutowicza 1A, I piętro).

Prowadzący: Geopark Kielce – Centrum Geoedukacji Kielce
Miejsce: Sala plastyczna MCK
Liczba uczestników: 25
Wiek: od 7-13 lat
Cena: 10 zł


Organizator

Miasto Bełchatów