Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

"Łódź malowana kawą" - wystawa prac Mariusza Gosławskiego

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na kolejną, niezwykła wystawę malarską. Kolekcję prac pana Mariusza Gosławskiego, przedstawiającą najpopularniejsze miejsca Łodzi namalowane kawą, będzie można oglądać od 9 maja. Wernisaż wystawy zatytułowanej "Łódź malowana kawą", rozpocznie się o godzinie 18:00, na dolnym foyer MCK PGE Gigantów Mocy.

Zapach świeżo palonej kawy, niosący się z prezentowanych w przestrzeni dla sztuki obrazów. Czy to w ogóle możliwe? W przypadku prac namalowanych kawą – jak najbardziej. Pan Mariusz Gosławski już od wielu lat zgłębia tajniki malarstwa za pomocą kawy, która okazuje się być bardzo wdzięcznym narzędziem do tworzenia. Stworzona z wielu odmian kawy kolekcja, przedstawiająca najpopularniejsze łódzkie miejsca (m.in.: Pałac Poznańskiego, ul. Piotrkowska, brama wejściowa Manufaktury), charakteryzuje się mnogością odcieni kawowych barw, faktur oraz... zapachu. Podczas wernisażu o atakującej wszystkie zmysły sztuce opowie sam autor.

Wystawę będzie można oglądać do 31 maja.

Mariusz Gosławski:
Artysta plastyk, malarz, fotograf, poeta i teolog-etyk. Fascynat Japonii.
Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zduńskiej Woli oraz Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Zajmuje się głównie malarstwem sztalugowym. Maluje przede wszystkim pejzaże i architekturę, ale w jego twórczości można też znaleźć portrety czy tematy florystyczne. Ma na swoim koncie 5 tomików wierszy, 178 wystaw indywidualnych i 160 wystaw zbiorowych w kraju i za granicą.

Organizator

Miasto Bełchatów