Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

"Drzewa naszych okolic" - wystawa fotograficzna

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na wystawę fotografii pana Mariana Wójcika, pt. „Drzewa naszych okolic”, która zostanie otwarta 8 maja o godzinie 18:00, w Galerii MCK. Zdjęcia prezentują najpiękniejsze drzewa znajdujące się w naszym regionie.
 
Pan Marian Wójcik w swoich pracach lubi przybliżać region Bełchatowa. Fotografował już pomniki, kapliczki czy drewniane kościoły. Tym razem skupił się na najpiękniejszych drzewach – swoistych pomnikach przyrody oraz świadkach historii, które dziś zdają się być szczególnie zagrożone.
Podczas wernisażu otwierającego wystawę, pan Wójcik osobiście opowie o swoich zdjęciach oraz inspiracji.
 
Marian Wójcik:
nauczyciel, wychowawca, działacz społeczny, animator. Miłośnik fotografii i filatelistyki, kolekcjoner. Opiekun spółdzielni uczniowskiej „Plastuś” (nieprzerwanie od 1963) oraz koła filatelistycznego. Odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką „Zasłużony dla kultury Polskiej”. Autor wielu wystaw fotograficznych.
 
Wystawę „Drzewa naszych okolic” będzie można oglądać do 31 maja.
 
 

Organizator

Miasto Bełchatów