Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

Ogólnopolskie Spotkania Taneczne Bełchatów 2016

Tegoroczna edycja tanecznego konkursu odbędzie się w zupełnie nowej formule: Ogólnopolskie Spotkania Taneczne Bełchatów 2016. Będzie to dwudniowa impreza składająca się z IX Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych "Bełchatów Power Dance 2016" oraz I Ogólnopolskich Konfrontacji Tańca Współczesnego "Forma". 

Bełchatów Power Dance 2016

Jest to impreza ciesząca się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Bełchatowa i okolic, zrzeszająca środowisko taneczne z całej Polski. Celem imprezy jest popularyzacja różnorodnych form ruchowo - tanecznych wśród dzieci i młodzieży, integracja środowisk tworzących amatorski ruch artystyczny, propagowanie tańca jako formy spędzania czasu wolnego wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiskowa tanecznego Polski oraz wymiana pomysłów i doświadczeń twórczych.

Pierwsze spotkania taneczne odbyły się w 2007 roku. Przez lata konkurs zmieniał się i ewoluował. Od samego początku impreza objęta była Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta, a od kilku lat Prezydent Miasta Bełchatowa sponsoruje nagrodę GRAND PRIX dla najlepszego zespołu festiwalu. Przyjeżdżają do nas najlepsi z najlepszych. Tańczyli u nas mistrzowie Polski i wicemistrzowie świata. Mieliśmy przyjemność oglądać młode teatry tańca oraz formacje hip –hopowe. Z roku na rok impreza jest na coraz wyższym poziomie, a widzowie mają szansę podziwiać niesamowite show jakim są Ogólnopolskie Spotkania Taneczne Bełchatów Power Dance. 

Regulamin Bełchatów Power Dance 2016
Karta zgłoszenia

 

I Ogólnopolskie Konfrontacje Tańca Współczesnego "Forma".

Drugi dzień tanecznych zmagań poświęcony będzie teatrom tańca, które zaprezentują się w dłuższej formie spektaklowej. Konfrontacje będą również okazją do obejrzenia niezwykłych historii opowiedzianych ruchem.  

 

Regulamin Ogólnopolskich Konfrontacji "Forma"
Karta zgłoszenia

Organizator

Miasto Bełchatów