Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

SPEKTRUM WYDARZEŃ

 

 

Spektrum Wydarzeń, obejmujE organizację wydarzeń kulturalnych, dających odbiorcom możliwość obcowania ze sztuką na wysokim poziomie artystycznym, spotkania ze znakomitymi artystami oraz pobudzających potrzeby kulturalne i budujących zaangażowanie widzów.

W ramach Spektrum Wydarzeń na scenie teatralno-widowiskowej, scenie plenerowej MCK Bełchatów oraz w Ekspozycji PGE Giganty Mocy zorganizowane zostaną następujące wydarzenia:

XXIII Jesienne Spotkania Teatralne (wrzesień – październik 2017)

Jesienne Spotkania Teatralne są imprezą cykliczną o długoletniej tradycji, kierowaną do wszystkich grup społecznych i wiekowych: dzieci, młodzieży i dorosłych.  to najstarsze i jedyne jak do tej pory, tak duże wydarzenie teatralne w naszym mieście. Spotkania teatralne to impreza, która ma swoje tradycje i jest wpisana w ogólnopolskie kalendarze imprez tego typu. Jest to znak rozpoznawczy nie tylko Miejskiego Centrum Kultury, ale i miasta. Jesienne Spotkania teatralne z BAT-em to przede wszystkim możliwość kontaktu z teatrem żywym, co w sytuacji braku w naszym mieście teatru instytucjonalnego jest nie do przecenienia. Na bełchatowskiej scenie w ramach Jesiennych Spotkań Teatralnych występowali dotychczas znani i lubiani aktorzy. Również w tym roku MCK zamierza zaprezentować spektakle w wykonaniu artystów ze sceny krajowej oraz zagranicznej, w ramach projektu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego TEATR POLSKA i Łódzkich Spotkań Teatralnych. Nie zabraknie także występów amatorskich grup teatralnych działających w MCK Bełchatów.

Cykl spektakli dla dzieci (styczeń – grudzień)

Z myślą o edukacji kulturalnej i zaangażowaniu najmłodszych widzów, rozpoczęliśmy realizację cyklu spektakli teatralnych dla dzieci, organizowanych we współpracy z ogólnopolskimi teatrami zawodowymi. Prezentacje odbywać się będą raz w miesiącu – w wybrana niedzielę.

X Ogólnopolskie Spotkania Taneczne „Bełchatów Power Dance” (25.11.2017)

„Power Dance” to przede wszystkim próba popularyzacji różnorodnych form ruchowo-tanecznych wśród dzieci i młodzieży, integracja środowisk tworzących amatorski ruch artystyczny, propagowanie tańca, jako formy spędzania czasu wolnego wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiska tanecznego Polski oraz wymiana pomysłów i doświadczeń twórczych. W roku 2016 wydarzenie zostało wzbogacone o konfrontacje taneczne FORMA, podczas których prezentowane są spektakle taneczne.

Taniec Bez Barier

To projekt MCK Bełchatów, który pozwala osobom niepełnosprawnym ruchowo na rozwój talentów i zainteresowań, umożliwiający udział w warsztatach tanecznych, przygotowujących do zawodów na najwyższym europejskim poziomie. W minionym roku w ramach Tańca Bez Barier wprowadzono dodatkowe zajęcia taneczne dla osób z zespołem wad wrodzonych – Downa. Projekt propaguje taniec, jako formę terapii poprzez sztukę.

Zakończenie szkoły na rockowo (23.06.2017)

Co roku, na dobre rozpoczęcie wakacji, na bełchatowskiej scenie plenerowej MCK PGE Gigantów Mocy organizowany jest koncert muzyki rockowej. Dla mieszkańców występują lokalne zespoły oraz znane polskie formacje.

XXXVII Dni Bełchatowa (1-2.07.2017)

Dni Bełchatowa to największe wydarzenie o charakterze plenerowym, jakie co roku organizowane jest w mieście. O prestiżu imprezy świadczą występujący na bełchatowskiej scenie artyści. Dotychczas podczas bełchatowskiego święta koncertowali m.in.: Ingrid, Maryla Rodowicz, Monika Brodka, Justyna Steczkowska, Urszula, KOMBII, Golec uOrkiestra czy BUDKA SUFLERA.

Magiczna Moc Muzeów – Noc Muzeów w PGE Gigantach Mocy (20.05.2017)

Noc Muzeów odbywa się obecnie w ponad 120 miastach europejskich, a w Polsce zorganizowana zostanie po raz 15. MCK Bełchatów wspólnie z Ekspozycją PGE Giganty Mocy przystępuje do Nocy Muzeów po raz 4.
Tegoroczna Noc Muzeów oczaruje uczestników przede wszystkim wszechobecną tematyka magii i iluzji. Na terenie obiektu MCK PGE Giganty Mocy rozegrana zostanie nocna gra – questing, w którym udział będą mogły wziąć wszystkie osoby zainteresowane zdrową rywalizacją z dreszczykiem emocji i szczypta adrenaliny.

GIGApasje (21.10.2017)

To cykl imprez organizowanych przez PGE Giganty Mocy, skierowanych do miłośników różnych dziedzin i kierunków zainteresowań, chętnych do pogłębiania swojej wiedzy i umiejętności. Dotychczas odbyły się trzy edycje wydarzenia: „Speedcubing” w roku 2014, „Fantastyka” w roku 2015 oraz „Megarozgrywka” w roku 2016. GIGApasje 2017 zapowiadają się równie fascynująco. Tym razem wydarzenie zaadresowane zostanie do najmłodszych podróżników i podróżujących rodzin z dziećmi – spełniających swe marzenia o poznawaniu świata i ludzi, pobierających lekcje geografii i języków obcych w terenie – w kraju i poza jego granicami. WS programie GIGApasji znajdziemy przede wszystkim warsztaty dla przyszłych globtroterów, spotkania z podróżnikami oraz blogerami, prowadzącymi uznane blogi internetowe.

Konkursy dla dzieci i młodzieży

Małe Gwiazdy – konkurs wokalny dla dzieci z terenu powiatu bełchatowskiego w przedziale wiekowym 6-9 lat. Podczas imprezy najmłodsi prezentują swoje umiejętności wokalne, przezwyciężają przy tym lęk przed publicznością i nowym otoczeniem oraz nabywają umiejętność prezentowania siebie.

                   Konkurs Papier w roli głównej – skierowany do uczniów bełchatowskich szkół, który służy promocji twórczych poszukiwań w dziedzinie papieroplastyki. Podczas konkursu uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych wykonują płaskorzeźby z papieru, wykorzystując w sposób twórczy różnego rodzaju i koloru gazety, ulotki, papier makulaturowy, realizując swoje autorskie projekty. 

 

Organizator

Miasto Bełchatów