Nasza strona używa plików cookies w celach statystycznych oraz w celu dopasowania usług i treści do oczekiwań użytkowników.
Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności i regulaminie serwisu.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.

zamknij

SPEKTRUM KULTURY - projekt dofinansowany przez PGE GiEK S.A.

Jako główna instytucja kultury w mieście, naszym priorytetem jest edukacja kulturowa wszystkich mieszkańców regionu. Jesteśmy miejscem nie tylko nauki i rozwijania pasji, ale również spotkań, zabawy i odpoczynku.
SPEKTRUM KULTURY to projekt Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie, który ma rozbudzić zainteresowania mieszkańców oraz przyczynić się do tworzenia i upowszechnienia kultury. Celem jego realizacji jest przede wszystkim inspirowanie, kształtowanie oraz utrwalanie nawyków i świadomości kulturowej, a także zwiększenie grona osób zaangażowanych w kulturę i korzystających z niej.

 

W ramach projektu zorganizowanych zostanie szereg zajęć i wydarzeń kulturalnych o charakterze edukacyjnym i popularyzatorskim. Zadanie zakłada realizację dwóch głównych działań:

1. Spektrum Edukacji, które obejmie organizację zajęć artystycznych pobudzających aktywność i wzbudzających wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych zainteresowanie kulturą oraz sztuką, a także kształtujących świadomość i potrzebę zaangażowania w kulturę. W ramach zajęć zorganizowane zostaną:

 

Zajęcia edukacyjne dla najmłodszych

 

Zajęcia edukacyjne dla młodzieży i osób dorosłych

 

Zajęcia teatralne

 

  1. Spektrum Wydarzeń, obejmujące organizację wydarzeń kulturalnych, dających odbiorcom możliwość obcowania ze sztuką na wysokim poziomie artystycznym, spotkania ze znakomitymi artystami oraz pobudzających potrzeby kulturalne i budujących zaangażowanie widzów.

W ramach Spektrum Wydarzeń na scenie teatralno-widowiskowej, scenie plenerowej MCK Bełchatów oraz w Ekspozycji PGE Giganty Mocy zorganizowane zostaną następujące wydarzenia:

 

XXIII Jesienne Spotkania Teatralne (wrzesień – październik 2017)

 

Cykl spektakli dla dzieci (styczeń – grudzień)

 

X Ogólnopolskie Spotkania Taneczne „Bełchatów Power Dance” (25.11.2017)

 

Taniec Bez Barier

 

Zakończenie szkoły na rockowo (23.06.2017)

 

XXXVII Dni Bełchatowa (1-2.07.2017)

 

Magiczna Moc Muzeów – Noc Muzeów w PGE Gigantach Mocy (20.05.2017)

 

GIGApasje (10.11.2017)

 

Konkursy dla dzieci i młodzieży

 

 

Organizator

Miasto Bełchatów